Jonah Hex: Tvář plná násilí

K recenzi jsem si dneska vybral pro mě poměrně neznámou záležitost a to Jonaha Hexe. Před nějakou dobou internetem kolovaly trailery k filmu a přiznám se, že jediný důvod, proč jsem se na ně kouknul byl ten, že tam měla hrát Megan Fox. Ale i tak si vůbec nepamatuji, o čem ty trailery byly. Tolik asi k tomu, jak moc jsem toho o Jonahovi veděl.

Přistupoval jsem tedy k této knize s malým očekáváním a myslel jsem si, že jí možná ani nedočtu. O to víc jsem byl ale mile překvapek, když jsem knihu přečetl v podstatě na dvakrát, nejdříve jsem na ni neměl čas, ale ten jsem si u druhého pokusu našel a nelitoval jsem.

Příběh knihy je rozdělen na několik kratších příběhu a prakticky nás vrhne do děje, bez nějakého představování. Ze začátku tedy ani nevíte, jaký postoj k hlavní postavě zaujmout, jestli je to bad boy, nebo slušňák. V průběhu několika dalších příběhů se osud Jonaha Hexe lehce poodkryje, ale vždy tak, aby se neprozradily detaily a čtenáře autoři prakticky jen navádějí, aby si obrázek poskládal sám.

Když tak po sobě čtu předchozí řádky, tak jsem vlastně ještě nic neřekl a jen tady tak honím písmenka, aby to vypadalo na dlouhou a podrobnou recenzi. Přiznám se bez mučení, že jsem Jonaha vyzval pěkně na toaletě a přečetl jsem ho za jeden víkend. Opravdu nevím co bych tady měl psát, ještě jsem nikdy nečetl westernový komiks a asi bych si nikdy nedovolil tvrdit, že mě nějaký bude bavit tak jako práve Tvář plná násilí.

Kresba je naprosto brilatní, během celé knihy si udržuje velice dobrou laťku, je taková ta správně komiksová. Už kresba na obálce říká své a to je prosím použita kresba políčka přímo zně komiksu a ne nějaká speciální obálka. Opravdu klobouk dolů!

Příběh je, jak jsem již napsal, rozdělen do několika kapitol, všechny dávají smysl, není zde nějaká vata jen pro vyplnění obrázků. U Jonaha mi sice trochu chybí nějaký výrazně břitký humor a hláškování, ale na druhou stranu by se to k tak drsnému chlapovi, jakým beze sporu je, asi nehodilo.

Když tak srhnu vše, co jsem již zmínil, Jonah Hex: Tvář plná násilí je opravdu dobrý komiks, s překrásnou kresbou, inteligentním příběhem a trochou chlapské drsnosti navrch.

Hodnocení: 80%

Knihu můžete koupit u vydavatelstcí Comics Centrum ve brožované verzi za 139,- Kč nebo ve vázané verzi za 279,- Kč.

Reklamy

~ od Slash on 1.11.2011.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

 
%d bloggers like this: