Sin City #6: Chlast, děvky a bouchačky

Po dlouhé době jsem se opět dostal k recenzování knih z nakladatelství Comics Centrum a jako první se mi do rukou dostalo nové vydání šestého Sin City s
poetickým názvem Chlast, děvky a bouchačky. O co jiného taky v Sin City jde, že? Tak se na něj rovnou podíváme.

Na začátek vás musím upozornit, že se nejedná o klasický příběh nám již známých postav, ale o soubor přesně jedenácti povídek doplněných o galerii. Někomu takovýto styl nemusí vyhovovat, já například povídky v psané formě upřímně nesnáším.

Povídek je tedy víc než dost, některé jsou delší, jiné, překvapivě, kratší, některé perfektní, některé slabší. Prostě taková sbírka toho, co Frankovi zbylo v šuplíku. Rozepisovat zde přesně o čem povídky jsou je zbytečné, jen bych vám zkazil dojem z celé knihy. Co ale můžu zmínit, je fakt že je zde obsažena jedna povídka, která byla i ve filmu Sin City a to hned ten první minipříběh se slečnou a jejích vrahem. Jedna z těch nejlepších v knize, alespoň tedy pro mě.

Ohledně kresby… Ta je přímo vynikající, opravdu klobouk dolů, co mistr Miller dokáže s použitím několika barev. U některých povídek se totiž dočkáme, kromě obligátní černo-bíle kresby, i využití modré a červené. Zvláště kresby Marva v povídce Tichá noc a kresby Modroočky jsou jedny z nejpůsobivějších, které jsem prozatím viděl. I když je celá kniha v podstatě povídková, nenajdeme zde nějaký pokles kresby, u všech je kresba na výborné úrovni, jen v některých momentech ucvhátí více.

Co je ještě třeba vyzvednout je vynikající překlad, který  se opravdu povedl a perfetkně přeložené dialogy pana Klumpa a pan Shlubba, jsou toho jen důkazem. PAN překladatel dokázal perfektní znalost angličtiny a češtiny zároveň a jejich dialogy přeložil tak jak je předkládá Frank Miller, aby na jednu stranu působily velice vznešeně a moudře, ale na pohled druhý šlo poznat, že IQ daných dvou osob je opravdu na nízké úrovni. Bravo, tleskám perfektnímu překladu!

Co tedy napsat na závěr? Sin City svým šstým dílem rozhodně nezklamalo, sice povídky nemusí sedět každému a děj je velice stručný, ale na druhou stranu bych se nebál tento díl označit za velice líbívý ohledně kresby. Dovedu si jej představit i v bulharšťině, čistě jen na obdivování kresby. Český překlad je ale k dispozici a je více než dobrý, nevidím tedy jediný důvod, proč po Sin City nesáhnout.

Hodnocení: 85%

Sin City můžete zakoupit na eshopu Comics Centra za super cenu 139,- za brožovanou (http://www.comicscentrum.cz/sin-city-6-chlast-devky-a-bouchacky-%E2%80%93-brozovana.html) a 279,- za pevnou vazbu (http://www.comicscentrum.cz/sin-city-6-chlast-devky-a-bouchacky-%E2%80%93-vazana.html).

Reklamy

~ od Slash on 22.10.2011.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

 
%d bloggers like this: